leczenie kanałoweEndodoncja - dział stomatologii zachowawczej zajmujący się rozpoznawaniem i leczeniem chorób miazgi zęba oraz rozpoznawaniem i leczeniem chorób tkanek okołowierzchołkowych. Podstawową metodą leczenia jest tu leczenie kanałowe. Wykonuje się je za pomocą bardzo cienkich (od 0,06 do 0,40 mm) narzędzi piłująco-penetrujących. W nowoczesnej endodoncji do kontroli leczenia wykorzystuje się endometry. Są to elektroniczne urządzenia dające możliwość dokładnego pomiaru głębokości kanału zębowego. Następnie kanały wypełniane są za pomocą gutaperki oraz tzw. sealerów czyli uszczelniaczy. Równolegle w leczeniu z endometrem stosowana jest diagnostyka RTG.

Leczenie endodontyczne jest zalecane przy bardzo głębokich ubytkach próchniczych, martwicy miazgi, po złamaniu lub zwichnięciu zęba, ze wskazań protetycznych - przed wykonaniem korony lub mostu.

Przeciwwskazaniami do leczenia endodontycznego są osoby z grupy ryzyka (choroby serca, naczyń, zaburzenia metaboliczne), osoby ze złą higieną jamy ustnej oraz brakiem motywacji.

 

Dewitalizacja miazgi zęba w znieczuleniu jest to tzw. "zatrucie zęba". Zabieg polega na założeniu do ubytku zębowego na obnażony nerw środka chemicznego, który powoduje martwicę miazgi, a następnie jej mumifikację. 50 zł
Ekstyrpacja miazgi w znieczuleniu czyli zabieg potocznie zwany usunięciem miazgi z kanałów korzeniowych. 50 zł
Opracowanie jednego kanału polega na mechanicznym i chemicznym poszerzeniu kanału za pomocą narzędzi ręcznych i maszynowych płukaniu i odkażaniu kanału 50 zł
Wypełnienie jednego kanału 50 zł
Usunięcie starego wypełnienia z jednego kanału 30zł
Opatrunek leczniczy w kanale stosuje się w przypadku kanałów zainfekowanych, ze zgorzelą miazgi, ze zmianami okołowierzchołkowymi w celu odkażenia tych kanałów.

1 kanał 30 zł

2 kanały 40 zł

3 kanały 50 zł

Aby usprawnić i przyspieszyć przebieg wizyty, prosimy o wypełnienie dokumentu "Zgoda na leczenie endondoniczne (leczenie kanałowe)" dokument można pobrać tutaj.